Rekrutacja na semestr letni r.ak. 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

(UJK) turystyka i rekreacja, studia I stopnia, stacjonarne

Szczegóły
Kod UJK_TU-REKR-1-UJK
Jednostka organizacyjna Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Kierunek studiów turystyka i rekreacja
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia pierwszego stopnia
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 6
  Zadaj pytanie
Tura 1 (31.10.2024 08:00 – 30.11.2024 23:59)

Studia pierwszego stopnia na kierunku turystyka i rekreacja w UJK w Kielcach prowadzone są zgodnie z wymogami Polskiej Ramy Kwalifikacji. W ciągu sześciu semestrów nauki student zostanie przygotowany do wdrażania nabytej wiedzy i umiejętności w pracy zawodowej. Ten model kształcenia zapewnia zatem połączenie wiedzy ogólnej, teoretycznej i specjalistycznej z umiejętnościami praktycznymi. Głównym celem kształcenia jest wyposażenie absolwenta w umiejętności praktyczne i wiedzę, umożliwiające samodzielne analizowanie i syntetyzowanie relacji kształtujących przestrzeń turystyczną i rekreacyjną. W efekcie absolwent będzie prawidłowo rozumiał i interpretował wzajemne relacje między środowiskiem przyrodniczym i antropogenicznym a działalnością gospodarczą człowieka, dynamikę tych relacji oraz ich wpływ na funkcjonowanie przestrzeni turystycznej i rekreacyjnej, w różnych regionach. W pracy zawodowej będzie potrafił wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności oraz będzie przestrzegał zasad etyki i przepisów prawa, w szczególności w zakresie: obsługi ruchu turystycznego, organizacji pracy i zarządzania hotelem; praktycznych zasad funkcjonowania obiektów związanych z turystyką zdrowotną oraz obsługi turystów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjnych; kreowania nowych produktów geoturystycznych z jednoczesnym uwzględnieniem zasad ochrony dziedzictwa abiotycznego Ziemi.

Absolwent będzie posiadał umiejętności: organizacji i samodzielnego prowadzenia własnego przedsiębiorstwa, jak również dzięki konsultacjom kształcenia zawodowego z pracodawcami – pracy w złożonym systemie organizacyjnym; rozumienia potrzeb i zachowań ludzkich znajdujących odzwierciedlenie w aktywności turystycznej i rekreacyjnej; organizacji i obsługi przedsięwzięć w sferze turystyki i rekreacji; przygotowywania oferty turystycznej i rekreacyjnej dla różnych grup odbiorców; efektywnej komunikacji interpersonalnej, w tym fachowej, profesjonalnej obsługi klientów; posługiwania się dwoma językami obcymi, z tym, że jednym na poziomie samodzielności B2 i drugim na poziomie A2 wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz porozumiewania się językiem specjalistycznym w działalności zawodowej. Absolwent będzie posiadał także przygotowanie do pracy zespołowej, dyskusji wyników badań i obserwacji, formułowania opinii, prezentacji wyników (ustnej i pisemnej).

Absolwent kierunku uzyska bardzo szerokie perspektywy zawodowe. Będzie przygotowany do pracy w: biurach podróży i agencjach turystycznych, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, sportowych i rekreacyjnych, obiektach uzdrowiskowych, centrach rekreacji i odnowy biologicznej, gospodarstwach agroturystycznych i ośrodkach doradztwa rolniczego, administracji rządowej i samorządowej, organizacjach społecznych, regionalnych organizacjach turystycznych i oddziałach PTTK, w fundacjach i stowarzyszeniach, a także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Uzyskany tytuł zawodowy daje możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia oraz podnoszenie kwalifikacji na studiach podyplomowych.