Rekrutacja na semestr letni r.ak. 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

(UJK) praca socjalna, studia I stopnia, stacjonarne

Szczegóły
Kod UJK_PR-SOCJ-1-UJK
Jednostka organizacyjna Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Kierunek studiów Praca socjalna
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia pierwszego stopnia
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 2
  Zadaj pytanie
Tura 1 (31.10.2024 08:00 – 30.11.2024 23:59)

Kształcenie na kierunku Praca socjalna realizowane jest z uwzględnieniem i poszanowaniem zasad humanizmu, demokracji i tolerancji. Sposób prowadzenia zajęć, szeroki kontakt z wysoko wyspecjalizowaną kadrą naukową i dydaktyczną umożliwia rozwijanie u studentów samodzielnego myślenia i swobodnej wymiany poglądów. Stały rozwój bazy dydaktycznej gwarantuje kształcenie w dogodnych, odpowiadających europejskim standardom warunkach, co dodatkowo rozwija satysfakcję ze studiowania. Studenci mogą również uczestniczyć w dodatkowych formach podnoszenia kompetencji, takich jak: wysokiej jakości programy stażowe oraz wizyty studyjne w wiodących krajowych instytucjach pomocy społecznej. W wyniku położenia dużego nacisku na rozwój kompetencji społecznych u studentów, są oni przygotowani do odpowiedzialnego zadania, jakim jest udział w kreowaniu społecznej rzeczywistości opartej na rzetelnych podstawach etycznych. Celem kształcenia na kierunku Praca socjalna jest wyposażenie studentów w wiedzę ujętą w programie nauczania, ukształtowanie umiejętności praktycznych niezbędnych do podejmowania działań wynikających ze studiowanej grupy przedmiotów oraz kompetencji pozwalających na aktywny udział w działaniach realizowanych w zakresie pomocy i wsparcia, opieki, resocjalizacji, profilaktyki, oraz pracy z różnymi kategoriami klientów.

Celem kształcenia na kierunku Praca socjalna jest wszechstronne przygotowanie absolwenta do podjęcia pracy w instytucjach i jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, w tym: w placówkach pomocowych, opiekuńczo-wychowawczych, resocjalizacyjnych i innych, w zależności od grupy studiowanych przedmiotów. Kończą się uzyskaniem tytułu licencjata i nabyciem uprawnień do wykonywania zawodu pracownika socjalnego. Absolwent jest przygotowany do realizowania pracy socjalnej. Potrafi dokonywać analiz i ocen zjawisk powodujących zapotrzebowanie na świadczenia społeczne. Jest przygotowany do prowadzenia działań w zakresie rozwiązywania problemów społecznych w środowisku jednostki, rodziny, grupy i społeczności lokalnej. Absolwent kierunku Praca socjalna jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia oraz studiów podyplomowych.

Absolwent, który zrealizował grupę przedmiotów z zakresu pracy socjalnej z rodziną jest przygotowany do zawodu pracownika socjalnego podejmującego działania profesjonalne w instytucjach i jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, takich jak: ośrodki pomocy społecznej, placówki opiekuńczo-wychowawcze, centra interwencji kryzysowej, ogniska wychowawcze, świetlice środowiskowe, kluby młodzieżowe lub inne podmioty o charakterze pomocowym.

Absolwent, który zrealizował grupę przedmiotów z zakresu pracy socjalnej z osobą z niepełnosprawnością i zależną jest przygotowany do zawodu pracownika socjalnego podejmującego działania profesjonalne w instytucjach i jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, takich jak: środowiskowe domy samopomocy, warsztaty terapii zajęciowej, domy pod fontanną, ośrodki pobytu dziennego lub inne podmioty o charakterze pomocowym.