Rekrutacja na semestr letni r.ak. 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

(UJ) Filologia szwedzka, studia II stopnia, stacjonarne

Szczegóły
Kod UJ_WF_F_SZWEDZKA_S2
Jednostka organizacyjna Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Kierunek studiów filologia szwedzka
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia drugiego stopnia
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 1
Adres WWW https://studia.uj.edu.pl/kierunki/wfilg/filolo.szwe
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (31.10.2024 08:00 – 30.11.2024 23:59)

Studia stacjonarne II stopnia filologii szwedzkiej będziesz mógł podjąć, kiedy będziesz miał już w kieszeni dyplom LICENCJATA zdobyty na jednym z kierunków zaliczających się do obszaru nauk humanistycznych.  Musisz jednak znać język szwedzki – ponieważ większość zajęć i egzaminów prowadzona jest po szwedzku. Jeśli nie jesteś absolwentem filologii szwedzkiej, musisz udokumentować znajomość języka szwedzkiego na poziomie C1.

Podczas studiów opanujesz świetnie język szwedzki w mowie i piśmie (poziom C2 opanowania języka), poszerzysz swą wiedzę o języku, literaturze, kulturze i realiach Szwecji oraz innych krajach skandynawskich. Będziesz uczestniczył w licznych zajęciach (prowadzonych głównie w języku szwedzkim) z dziedziny językoznawstwa, literaturoznawstwa lub przekładoznawstwa, zależnie od wybranej przez Ciebie specjalizacji. Poznasz warsztat pracy naukowej i nauczysz się z niego korzystać, pisząc pracę magisterską.

Jednocześnie będziesz dalej uczył się wybranego języka obcego oraz miał możliwość nauczenia się kolejnego: duńskiego, norweskiego lub niderlandzkiego.

Będziesz miał też wiele okazji, aby wyjechać na stypendium do Szwecji, ufundowane przez Instytut Szwedzki lub inne szwedzkie organizacje. Możesz ubiegać się o stypendium w ramach programu ERASMUS - np. o wyjazd do Szwecji i Norwegii na uniwersytety w Lundzie, Växjö i Oslo, a także do Høgskolen Sørøst-Norge (HSN) - oraz innych programów stypendialnych oferowanych przez Uniwersytet Jagielloński.