Rekrutacja na semestr letni r.ak. 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

(UJ) Studia nad buddyzmem, studia I stopnia, stacjonarne

Szczegóły
Kod UJ_WFZ_SN_BUDD_S1
Jednostka organizacyjna Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Kierunek studiów Kulturoznawstwo
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia pierwszego stopnia
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 5
Adres WWW https://studia.uj.edu.pl/pl_PL/kierunki/wfilz/studia.budd
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (31.10.2024 08:00 – 30.11.2024 23:59)

Studia nad buddyzmem - Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji - Wydział Filozoficzny (uj.edu.pl)

Studia nad buddyzmem to jedyne takie studia w Polsce; razem z porównawczymi studiami cywilizacji tworzy wyjątkową ofertę dla osób zainteresowanych światem i jego kulturą.

Innowacyjność i niestandardowe podejście do studiów to wyznaczniki naszej jednostki. Zastanów się – która z uczelni w swojej ofercie ma tak różnorodne, ciekawe i perspektywiczne kursy? Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji, jak wskazuje jej nazwa, daje szeroki wachlarz możliwości, dzięki którym poznasz dogłębnie mechanizmy funkcjonowania innych kultur. W obecnie mocno zglobalizowanym świecie wydaje się to być bardzo cenna zaleta – jak bowiem współpracować z przedstawicielami rozmaitych krajów, nie będąc w stanie efektywnie się z nimi komunikować?

Jeśli, w kontekście swojej zawodowej przyszłości, myślisz o prowadzeniu międzynarodowego dialogu lub zdobywaniu zagranicznych rynków, wybierz naszą Katedrę. Gama przedmiotów zorientowanych w większości na Wschód, pomoże Ci zrozumieć kulturowe różnice, odmienne idee, wartości i zwyczaje.

Jakich jeszcze korzyści dostarczyć Ci mogą nasze studia? Studia nad buddyzmem to oryginalny wybór, budzący nierzadko zdziwienie, jednak studenci nie żałują poczynionego wyboru. Poza teoretycznymi podstawami (metodologia, antropologia, socjologia, religioznawstwo, filozofia indyjska, chińska  itd.) poznają także jeden z klasycznych dla tej dyscypliny języków - tybetańskichiński lub sanskryt (w wymiarze 450 godzin w czasie trzech lat studiów licencjackich). Większość kursów kierunkowych dotyczy kultur poszczególnych krajów: Mongolii, Korei, Japonii, Tybetu, Indii, Chin. Co więcej, studia te stwarzają również możliwość dalszego wyjazdu, w celu weryfikacji zasłyszanych na zajęciach treści. Studenci wyjeżdżają na badania terenowe m.in. do Nepalu.