Rekrutacja na semestr letni r.ak. 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

(UJ) Międzynarodowy program doktorski z zakresu neuronauki poznawczej, Szkoła Doktorska Nauk Społecznych

Szczegóły
Kod vrSD_MPDNP
Jednostka organizacyjna Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Kierunek studiów Kognitywistyka
Poziom kształcenia Szkoła doktorska
Limit miejsc 1
Adres WWW https://social-sciences.phd.uj.edu.pl/cognes
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (31.10.2024 08:00 – 30.11.2024 23:59)

Międzynarodowy program doktorancki w zakresie neuronauki poznawczej (cognitive neuroscience, CogNes), realizowany jest w języku angielskim. Przygotowuje do uzyskania stopnia naukowego doktora w dziedzinie nauk humanistycznych, społecznych, nauk przyrodniczych lub nauk medycznych i nauk o zdrowiu (program realizowany w ramach umów o współpracy ze szkołą nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz szkołą nauk przyrodniczych i ścisłych). Program skierowany jest do osób, które chciałyby realizować swoje projekty w interdyscyplinarnym środowisku badawczym (program powiązany jest z działalnością Centrum Badań Mózgu integrującym działania jednostek UJ zajmujących się badaniami za zakresu neuronauki poznawczej) i rozwinąć swoje kompetencje metodologiczne w zakresie badań psychofizjologicznych i neuroobrazowych. Cechą wyróżniającą programu jest elastyczne podejście do indywidualnych potrzeb edukacyjnych doktorantów, zarówno poprzez wybór odpowiadających ich potrzebom kursów specjalistycznych w ramach indywidualnych planów badawczych, możliwość potwierdzenia nabycia kompetencji we wszystkich modułach kształcenia w formie innej niż zajęcia dydaktyczne (np. w ramach pracy w zespole badawczym) i nacisk na ścisłą współpracę doktoranta z promotorem (lub promotorami w ramach realizacji interdyscyplinarnej rozprawy doktorskiej). Zamawiane kursy umożliwią doktorantom nabycie praktycznych umiejętności z zakresu prowadzenia i analizy danych behawioralnych, psychofizjologicznych i neurobiologicznych, pisania tekstów naukowych, rozwijania zdolności prezentacji, a także pozwolą na nabycie wiedzy teoretycznej dotyczącej metodologii nauk w ramach konkretnych dyscyplin, w których realizowane będą projekty doktorskie uczestników.

Zajęcia prowadzone będą przez zarówno polskich, jak
i międzynarodowych naukowców współpracujących z Centrum Badań Mózgu. Zajęcia, poza tradycyjną formułą, będą realizowane w formie intensywnych, krótkoterminowych kursów prowadzonych przez zagranicznych ekspertów.