Rekrutacja na semestr zimowy i rok akademicki 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

(UW) Gospodarka przestrzenna (Wydział Geografii i Studiów Regionalnych), studia II stopnia, stacjonarne

Szczegóły
Kod UW_S2-GP
Jednostka organizacyjna Uniwersytet Warszawski
Kierunek studiów Gospodarka przestrzenna
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 5
Adres WWW https://wgsr.uw.edu.pl/wgsr/index.php/pl/strona-glowna-2-2/
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (15.04.2024 00:00 – 15.05.2024 23:59)

GOSPODARKA PRZESTRZENNA: Kierunek zawiera kompendium wiedzy z zakresu kształtowania rozwoju regionalnego, jego uwarunkowań przyrodniczych, gospodarczych, społecznych, kulturowych, administracyjnych, politycznych i międzynarodowych. Program studiów obejmuje wykłady i ćwiczenia z różnych dyscyplin naukowych: administracja publiczna, ekonomia, geografia, ochrona środowiska, organizacja i zarządzanie, politologia, prawo administracyjne, turyzm, urbanistyka. Szeroki zakres przedmiotów sprawia, że studia te mają typowo interdyscyplinarny charakter.

 

Główny nacisk położony jest na przygotowanie absolwentów do zrozumienia i szybkiego, skutecznego rozwiązywania nowych problemów powstających w trakcie przeobrażeń gospodarczych i społecznych w skali lokalnej i regionalnej. Celem studiów jest przygotowanie do pracy w instytucjach zajmujących się szeroko rozumianym rozwojem w różnych regionach przyrodniczych i kulturowych Polski, Europy i krajów rozwijających się. Absolwenci są przygotowani do pracy w administracji publicznej wszystkich szczebli (agencjach rozwoju regionalnego, firmach konsultingowych, instytucjach UE), organizacjach pozarządowych, mediach zajmujących się tą problematyką oraz do pracy naukowej i technicznej.

 

W trakcie studiów studenci uzyskują niezbędną wiedzę i umiejętności, które pozwolą na planowanie układu przestrzennego zgodnie z potrzebami ludzi oraz wymogami zrównoważonego rozwoju, przy zachowaniu europejskiego dziedzictwa kultury. W trakcie studiów przekazywane są wiedza i umiejętności niezbędne do skonstruowania wizji rozwoju i strategii transformacji miast, gmin i regionów w celu podwyższania ich konkurencyjności.

 

Studenci studiów II stopnia w pierwszym semestrze wybierają jedną z trzech specjalności: urbanistyka i rewitalizacja; zarządzanie strategiczne w samorządzie terytorialnym; lub foresight terytorialny.

 

ROZLICZENIE ROCZNE dla I roku

ROZLICZENIE SEMESTRALNE dla II roku