Rekrutacja na semestr zimowy i rok akademicki 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

(UWM) Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, studia I stopnia, stacjonarne

Szczegóły
Kod UWM_S1-DZIEN
Jednostka organizacyjna Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Kierunek studiów Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia pierwszego stopnia
Limit miejsc 5
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (15.04.2024 00:00 – 15.05.2024 23:59)

Studia na tym kierunku dają szansę kształcenia wszystkim, którzy chcą swoją przyszłość związać z mediami i komunikowaniem społecznym. Dostarczają wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych oraz kompetencji społecznych z zakresu komunikacji społecznej, procesów komunikowania masowego i tych związanych ze specyfiką poszczególnych mediów. Program studiów w znaczącej części wypełniony jest zajęciami warsztatowymi, odbywającymi się w pełni wyposażonym studio radiowo-telewizyjnym, a zajęcia prowadzą specjaliści i praktycy. Studenci kierunku zobowiązani są do odbycia sześciotygodniowych praktyk zawodowych  w wymiarze 240 godzin. W ramach programu Erasmus+ Studenci kierunku mogą studiować w wybranych uniwersytetach poza granicami kraju.

W ramach studiów I stopnia realizowane są dwa zakresy kształcenia. Nowe media to propozycja dla tych, którzy chcą zostać specjalistami ds. sposobów porozumiewania się ludzi za pomocą nowoczesnych technologii. Przygotowują do pracy przy portalach internetowych, ale także w redakcjach prasowych, radiowych i telewizyjnych, w których nowe technologie są wykorzystywane. Dokumentalistyka medialna: skierowana do studentów, którzy zainteresowani są formami dokumentalnymi: źródłami pisanymi, źródłami mówionymi, Public Relations, filmem dokumentalnym, reportażem oraz ich wykorzystywaniem w mediach.