Rekrutacja na semestr zimowy i rok akademicki 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

(USZ) Diagnostyka sportowa, stacjonarna I stopnia

Szczegóły
Kod USZ_S1-DGS
Jednostka organizacyjna Uniwersytet Szczeciński
Kierunek studiów diagnostyka sportowa
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia pierwszego stopnia
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 2
Adres WWW https://kfz.usz.edu.pl
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (15.04.2024 00:00 – 15.05.2024 23:59)

Ten unikatowy kierunek, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie współczesnego sportu amatorskiego i profesjonalnego, zorientowanego na indywidualizację treningów, na wiedzę naukową z obszaru nauk o kulturze fizycznej. Studenci mogą uzyskać kwalifikacje z zakresu szeroko pojętej diagnostyki sportowej oraz kształtować umiejętności pracy laboratoryjnej z wykorzystaniem nowoczesnych metod i technik badawczych. Będą mieli możliwość udziału w badaniach naukowych prowadzonych w specjalistycznym i nowoczesnym Centrum Badań Strukturalno-Funkcjonalnych Człowieka, w której oceny przygotowania motorycznego, w tym również startowego, dokonuje wielu czołowych sportowców Pomorza Zachodniego.

UMIEJĘTNOŚCI UZYSKIWANE W TRAKCIE STUDIÓW

Nauczysz się:
• obsługiwać specjalistyczną aparaturę pomiarową;
• analizować i interpretować wyniki diagnostyczne, niezbędne do efektywnego prowadzenia procesu szkolenia sportowego.
Ponadto poznasz nowoczesny warsztat pracy laboratoryjnej wykorzystywanej w procesie szkolenia sportowego, w tym badań opartych na technice biologii molekularnej, biochemii, fizjologii, kinezjologii. Pod okiem wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych nauczycieli akademickich, będących jednocześnie praktykującymi trenerami klubów ligowych oraz reprezentacji narodowych zarówno w sportach zespołowych, jak i indywidualnych, zapoznasz się ze współczesnymi formami i metodami kształtowania sprawności funkcjonalnej, przygotowania motorycznego oraz metodami wspomagania procesu treningowego zarówno na poziomie sportu profesjonalnego, jak i amatorskiego. Nabędziesz również wiedzę z zakresu metodologii prowadzenia testów fizjologicznych oraz współtowarzyszących im testów biochemicznych stosownych w ocenie wydolności fizycznej zawodników.

Przykładowe przedmioty:
anatomia człowieka, psychologiczne aspekty sportu, biochemia kliniczna w sporcie, diagnostyka laboratoryjna w sporcie, teoria treningu sportowego, elementy diagnostyki w sporcie wyczynowym osób niepełnosprawnych, dieta sportowca, podstawy dietetyki, urazowość w sporcie