Rekrutacja na semestr zimowy i rok akademicki 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

(UPJPII) historia, studia II stopnia, stacjonarne

Szczegóły
Kod UPJPII_HISTORIA_2ST
Jednostka organizacyjna Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Kierunek studiów Historia
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 3
Adres WWW http://ih.whidk.upjp2.edu.pl/
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (15.04.2024 00:00 – 15.05.2024 23:59)

Program studiów II stopnia studiów magisterskich umożliwia podjęcie nauki absolwentom studiów licencjackich wszystkich kierunków humanistycznych, nie tylko historii. Na tym etapie student ma możliwość wyboru szeregu wykładów uzupełniających wiedzę i kształtujących umiejętności, w tym m.in. warsztaty genealogiczne, warsztaty z publicystyki  historycznej oraz edytorstwa źródeł. Na tym etapie studiów prowadzone są zajęcia, dzięki którym absolwenci kierunku z łatwością wykorzystają zdobytą wiedzę historyczną w powiązaniu z Internetem i tzw. nowymi mediami, grami komputerowymi oraz filmem. Ponadto w trakcie studiów II stopnia studenci otrzymują specjalistyczne wykształcenie z wybranej epoki i zagadnienia pod okiem promotora na seminarium magisterskim.

Perspektywy zawodowe: Po osiągnięciu magisterium istnieje możliwość dalszego rozwoju naukowego w Szkole Doktorskiej. Znajdują zatrudnienie jednak nie tylko w szkołach, ale również w muzeach, instytucjach nauki i kultury. Są pożądani przez prywatne firmy i przedsiębiorców ze względu na kompetencje, kreatywność i umiejętność szybkiego dostosowania się do specyfiki danej pracy.