Rekrutacja na semestr zimowy i rok akademicki 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

(UO) Global Studies, studia II stopnia, stacjonarne

Szczegóły
Kod UO_GLS_MGR_D2
Jednostka organizacyjna Uniwersytet Opolski
Kierunek studiów Global Studies
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia drugiego stopnia
Języki wykładowe angielski
Limit miejsc 5
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
 • Tura 1 (15.04.2024 00:00 – 15.05.2024 23:59)

II rok - dostępnych 5 miejsc

 

Kierunek prowadzony w języku angielskim!

Globalizacja, problemy globalne, globalistyka, edukacja globalna. Wiele bliskoznacznych terminów, a jednak każdy z nich ma swoją własną specyfiką. Nasz kierunek Global Studies jest na swój sposób wyjątkowy, ponieważ łączy w sobie dużą dozę praktycznych doświadczeń zdobytych podczas wypraw badawczych w wielu rejonach światach naszych ekspertów z wiedzą akademicką.

 

Na naszym kierunku łączymy dwie sfery. Pierwsza – zaangażowanie społeczne, wskazujące na fakt, iż wiedza i świadomość pomagają w realny sposób minimalizować problemy globalne i zmieniać otaczającą nas rzeczywistość.   

Druga – podejście krytyczne, dzięki któremu nie skupiamy się tylko na liberalnym, homogenicznym i westernizacyjnym obliczu globalizacji. Global Studies to nie jest kolejny kierunek poświęcony tylko stosunkom międzynarodowym. Global Studies to studia dla pasjonatów, osób zainteresowanych głębszym poznawaniem świata, dla których globalizacja stanowi wyzwanie i jest postrzegana jako złożony, niejednoznaczny proces, niezbędny do zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości i wyzwań przyszłości. 

Kierunek Global Studies powstał jako efekt prac projektu Konsorcjum Europejskiego FORTHEM, zrzeszającego naukowców z 9 uniwersytetów.

 

Zobacz stronę Wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej >>>

 

Od roku akademickiego 2022/2023 ustala się następujące wysokości opłat za studia stacjonarne pierwszego stopnia lub studia drugiego stopnia prowadzone w języku angielskim  rocznie 6 800,00 zł (3 400,00 zł za każdy semestr)
Załącznik nr 3 do zarządzenia nr 35/2022 Rektora Uniwersytetu Opolskiego z dnia 30 marca 2022 r.

 

Czego uczy się na Global Studies 

Studenci Global Studies zgłębiają interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nauk politycznych, ekonomii, socjologii, kultury i nowych technologii. W trakcie studiów zdobędą wiedzę m.in. z zakresu globalnej ekonomii politycznej, stosunków międzynarodowych i dyplomacji publicznej. Bliżej przyjrzą się konkretnym regionom w kontekście globalnym m.in. Ameryce Łacińskiej oraz Zachodniej Europie, a także zapoznają się z zagadnieniami bezpieczeństwa międzynarodowego, współpracy europejskiej i globalnej etyki. W tym wszystkim studenci zyskają też umiejętności podejmowania współpracy w środowisku wielokulturowym oraz zdobędą wiedzę z zakresu analizy konstruowanych polityk zagranicznych i ich wpływie na globalny rozwój, ale też globalne nierówności. Co najważniejsze, podczas studiów magisterskie na kierunku Global Studies studenci poszerzą również swoją kompetencje w zakresie prowadzenia własnych prac badawczych.  

Wybrane przedmioty:

 • Global Political Economy 

 • International security 

 • Multicultural collaboration 

 • Public diplomacy 

 • European integration

 

W ramach studiów wykorzystamy materiały oraz doświadczenie badawcze i zawodowe naukowców, które pozwoliły stworzyć podręcznik do edukacji globalnej, uhonorowany nagrodą w dziedzinie jakości i dobrych praktyk Global Education Network Europe (http://globalstudies.humandoc.pl/). 

 

Dlaczego warto studiować ten kierunek?

dr Grzegorz Haber, koordynator kierunku Global Studies

 

 

Co można robić po studiach  

Uzyskując dyplom magisterski Global Studies zyskasz cenny kapitał na współczesnym rynku pracy: kwalifikacje zdobędziesz w języku angielskim; zyskasz praktyczne umiejętności analizy sytuacji międzynarodowej oraz będziesz mieć możliwość rozwoju osobistego w multikulturowym środowisku. 

Dlatego też Twoja przyszłość zawodowa może być związana z: 

 • biznesem międzynarodowym 

 • międzynarodowymi organizacjami rządowymi (instytucjami Unii Europejskiej, NATO, ONZ i wieloma innymi) 

 • organizacjami pozarządowymi działającymi w środowisku międzynarodowym 

 • administracją publiczną 

 • sektorem start-up’owym, próbującym swoich sił na międzynarodowym rynku. 

Zapotrzebowanie na analityków, badaczy, kierowników oraz specjalistów mających wiedzę i umiejętności z zakresu Global Studies na europejskim rynku pracy jest bardzo duże. Czekamy na Ciebie i chcemy Ci pomóc w drodze po sukces zawodowy!