Rekrutacja na semestr zimowy i rok akademicki 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

(UO) Global Studies, studia I stopnia, stacjonarne

Szczegóły
Kod UO_GLS_L_D3
Jednostka organizacyjna Uniwersytet Opolski
Kierunek studiów Global Studies
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia pierwszego stopnia
Języki wykładowe angielski
Limit miejsc 10
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
 • Tura 1 (15.04.2024 00:00 – 15.05.2024 23:59)

II i III rok - po 5 miejsc

 

Kierunek prowadzony w języku angielskim!

Globalizacja, problemy globalne, globalistyka, edukacja globalna. Wiele bliskoznacznych terminów, a jednak każdy z nich ma swoją własną specyfiką. Nasz kierunek Global Studies jest na swój sposób wyjątkowy, ponieważ łączy w sobie dużą dozę praktycznych doświadczeń zdobytych podczas wypraw badawczych w wielu rejonach światach naszych ekspertów z wiedzą akademicką. Na naszym kierunku łączymy dwie sfery. Pierwsza – zaangażowanie społeczne, wskazujące na fakt, iż wiedza i świadomość pomagają w realny sposób minimalizować problemy globalne i zmieniać otaczającą nas rzeczywistość.  Druga – podejście krytyczne, dzięki któremu nie skupiamy się tylko na liberalnym, homogenicznym i westernizacyjnym obliczu globalizacji. Global Studies to nie jest kolejny kierunek poświęcony tylko stosunkom międzynarodowym! Global Studies to studia dla pasjonatów, osób zainteresowanych głębszym poznawaniem świata, dla których globalizacja stanowi wyzwanie i jest postrzegana jako złożony, niejednoznaczny proces, niezbędny do zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości i wyzwań przyszłości.   

 

Zapraszamy na studia wszystkie, zainteresowane światem, osoby! Z nami nie tylko dowiesz się, jak świat wygląda, ale także uzyskasz wsparcie w procesie poznawania go w różnych perspektywach: politycznej, ekonomicznej, społecznej i kulturowej. 

Kierunek Global Studies powstał jako efekt prac projektu Konsorcjum Europejskiego FORTHEM, zrzeszającego naukowców z 9 uniwersytetów. 

 

Od roku akademickiego 2022/2023 ustala się następujące wysokości opłat za studia stacjonarne pierwszego stopnia lub studia drugiego stopnia prowadzone w języku angielskim  rocznie 6 800,00 zł (3 400,00 zł za każdy semestr)
Załącznik nr 3 do zarządzenia nr 35/2022 Rektora Uniwersytetu Opolskiego z dnia 30 marca 2022 r.

 

 

Czego uczy się na Global Studies  

Studenci Global Studies zgłębiają interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nauk politycznych, ekonomii, socjologii, kultury i nowych technologii. W trakcie studiów zdobędą wiedzę m.in. z zakresu teorii globalnego rozwoju, geopolityki, praw człowieka i polityk publicznych. Bliżej przyjrzą się niezwykle istotnym problemom globalnym na przedmiotach takich jak konflikty współczesnego świata, żywność i woda w XXI wieku czy rozwój miast. Zapoznają się też z tematyką ruchów alterglobalistycznych, organizacji międzynarodowych oraz dzisiejszych trendów i megatrendów. W tym wszystkim studenci zyskają też umiejętności pracy w wielonarodowym i międzykulturowym środowisku.  

Wybrane przedmioty: 

 • Theory Of Global Development 

 • Social Inequalities 

 • Conflicts in The Modern World 

 • Trends and Megatrends in The Global World 

 • Global Issues Menagement 

W ramach studiów wykorzystamy materiały oraz doświadczenie badawcze i zawodowe naukowców, które pozwoliły stworzyć podręcznik do edukacji globalnej, uhonorowany nagrodą w dziedzinie jakości i dobrych praktyk Global Education Network Europe (http://globalstudies.humandoc.pl/) 

 

Dlaczego warto studiować ten kierunek?

dr Grzegorz Haberkoordynator kierunku Global Studies

 

 

Co można robić po studiach   

Uzyskując dyplom licencjata Global Studies zyskasz cenny kapitał na współczesnym rynku pracy: kwalifikacje zdobędziesz w języku angielskim; zyskasz praktyczne umiejętności analizy sytuacji międzynarodowej oraz będziesz mieć możliwość rozwoju osobistego w multikulturowym środowisku. 

Dlatego też Twoja przyszłość zawodowa może być związana z: 

 • biznesem międzynarodowym 

 • międzynarodowymi organizacjami rządowymi (instytucjami Unii Europejskiej, NATO, ONZ i wieloma innymi) 

 • organizacjami pozarządowymi działającymi w środowisku międzynarodowym 

 • administracją publiczną 

 • sektorem start-up’owym, próbującym swoich sił na międzynarodowym rynku. 

Zapotrzebowanie na analityków, badaczy, kierowników oraz specjalistów mających wiedzę i umiejętności z zakresu Global Studies na europejskim rynku pracy jest bardzo duże. Czekamy na Ciebie i chcemy Ci pomóc w drodze po sukces zawodowy!