Rekrutacja na semestr zimowy i rok akademicki 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

(UMCS) Romanistyka studia stacjonarne pierwszego stopnia

Szczegóły
Kod UMCS_WL_RO_LS
Jednostka organizacyjna Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Kierunek studiów Romanistyka
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia pierwszego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe francuski, polski
Limit miejsc 2
Czas trwania 3 lata
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (15.04.2024 00:00 – 15.05.2024 23:59)

Jesteś miłośnikiem Francji? Zachwyca Cię brzmienie języka francuskiego i chcesz nim biegle władać? Studia na kierunku romanistyka to intensywna, praktyczna nauka języka francuskiego od podstaw –  język ogólny oraz języki specjalistyczne – biznesu, turystyki, medycyny, prawa, Unii Europejskiej. To również zajęcia z native speakerami, poznanie kultury Francji i krajów frankofońskich, intensywna nauka drugiego języka romańskiego od podstaw (do wyboru – język hiszpański, włoski lub portugalski) oraz lektorat języka angielskiego.

Studiując romanistykę zajmiesz się nie tylko poznawaniem języka francuskiego, ale też zyskasz wiedzę w zakresie przekładu, teorii języka, literaturoznawstwa, historii, cywilizacji i kultury francuskiej oraz współczesnych problemów społecznych, politycznych i ekonomicznych Francji. Nabędziesz podstawowe kompetencje w zakresie tłumaczeń pisemnych, ustnych, specjalistycznych i literackich oraz umiejętności specjalistycznej komunikacji w sytuacjach zawodowych.