Rekrutacja na semestr zimowy i rok akademicki 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

(UMCS) Biologia studia stacjonarne pierwszego stopnia

Szczegóły
Kod UMCS_WBIB_B_LS
Jednostka organizacyjna Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Kierunek studiów Biologia
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia pierwszego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 5
Czas trwania 3 lata
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (15.04.2024 00:00 – 15.05.2024 23:59)

BIOLOGIA STUDIA STACJONARNE PIERWSZEGO STOPNIA

PLANY I PROGRAMY STUDIÓW

https://www.umcs.pl/pl/plany-studiow,18874.htm

Ssaki, płazy, gady, skorupiaki, ptaki, owady, bakterie, grzyby i rośliny… Interesuje Cię wszystko, co wydała Matka Natura. Chcesz dogłębnie zbadać świat przyrody, zaznajomić się ze wszystkimi jego mieszkańcami i zapoznać ze wszystkimi procesami, które w tym świecie zachodzą. Studia na kierunku biologia wyposażą Cię w odpowiednią wiedzę oraz odkryją przed Tobą tajemnice natury.

Na tym kierunku możesz wybrać jedną z trzech specjalności:
•biochemia
Specjalizacja dla tych, którzy dobrze czują się także w tematach chemicznych. Zdobędziesz tu specjalistyczną wiedzę z zakresu biokatalizy i jej praktycznego zastosowania. Udoskonalisz swoją znajomość biochemicznych technik laboratoryjnych: analitycznych i instrumentalnych. Dowiesz się, jak przeprowadzić proste procesy biotechnologiczne, poznasz aktualne kierunki badań biochemicznych oraz ich zastosowania. 
•biologia eksperymentalna
Specjalizacja dla tych, którzy lubią odkrywać i eksperymentować. Pogłębisz tu wiedzę biologiczną o strukturach subkomórkowych, komórkowych i tkankowych. Przyjrzysz się dokładniej etapom rozwoju zwierząt, człowieka i roślin oraz przyczynom ich chorób. Rozwiniesz specjalistyczne umiejętności laboratoryjne zarówno w zakresie przygotowania, jak i analizy badań z wykorzystaniem technik mikroskopowych i histologicznych. 
•mikrobiologia
W biologii najbardziej interesują Cię te najmniejsze rzeczy. Grzyby, bakterie, wirusy – dla innych raczej odstraszające, dla Ciebie jak najbardziej ciekawe. Zagłębisz się w biologię molekularną i poznasz nowe techniki laboratoryjne. Poszerzysz wiedzę mikrobiologiczną o wybrane grupy chorobotwórczych pierwotniaków i grzybów, ich strukturę i biologię, zwłaszcza w kontekście diagnostyki i terapii chorób, jakie wywołują.