Rekrutacja na semestr zimowy i rok akademicki 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

(UJ) Latynoamerykanistyka, studia I stopnia, stacjonarne

Szczegóły
Kod UJ_WSMP_LATYNOAMERYKANISTYKA_S1
Jednostka organizacyjna Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Kierunek studiów Latynoamerykanistyka
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia pierwszego stopnia
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 2
Adres WWW https://studia.uj.edu.pl/kierunki/wsmip/latynoamerykanistyka
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (15.04.2024 00:00 – 15.05.2024 23:59)

Dla kogo?

Dla osób zaciekawionych Ameryką Łacińską, pragnących poznać szerokie spektrum zjawisk i procesów społecznych, politycznych i kulturowych tego regionu, a jednocześnie intensywnie uczyć się języka hiszpańskiego.

O czym?

Podczas trzyletnich studiów zapoznasz się z historią regionu Ameryki Łacińskiej od czasów prekolumbijskich po współczesność. Zdobędziesz wiedzę na temat specyfiki rozwoju dzisiejszych społeczeństw latynoamerykańskich i najważniejszych zjawisk politycznych, społecznych i kulturowych. Będziesz miał możliwość rozwijania kompetencji językowych w ramach lektoratów oraz przedmiotów obcojęzycznych.

Co po studiach?

Absolwenci latynoamerykanistki wchodzą na rynek pracy wyposażeni w wiedzę i umiejętności pozwalające zrozumieć zjawiska kulturowe, społeczne oraz polityczne w krajach latynoamerykańskich. Studia rozwijają kompetencje, które mogą być wykorzystane w życiu publicznym i zawodowym, szczególnie w pracy dziennikarzy, reporterów, dyplomatów lub pracowników organizacji pozarządowych i instytucji kulturalnych.