Rekrutacja na semestr zimowy i rok akademicki 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

(UJ) Filologia szwedzka, studia I stopnia, stacjonarne

Szczegóły
Kod UJ_WF_F_SZWEDZKA_S1
Jednostka organizacyjna Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Kierunek studiów filologia szwedzka
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia pierwszego stopnia
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 1
Adres WWW https://studia.uj.edu.pl/kierunki/wfilg/filolo.szwe
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (15.04.2024 00:00 – 15.05.2024 23:59)

Jeśli chcesz studiować filologię szwedzką, powinieneś interesować się zagadnieniami humanistycznymi oraz czuć w sobie zapał do nauki języków. Jeśli wszedłeś na tę stronę i czytasz tę informację, to znaczy, że najprawdopodobniej tak jest.

Na studiach nauczysz się języka szwedzkiego (program studiów oferuje dużą liczbę godzin praktycznej nauki języka szwedzkiego), zdobędziesz wiedzę o języku, literaturze, historii i kulturze Szwecji i innych krajów skandynawskich oraz ich miejscu w kulturze Europy.

W ciągu pierwszych dwóch lat studiów opanujesz język szwedzki w takim stopniu, że na III roku będziesz mógł uczestniczyć w zajęciach prowadzonych po szwedzku. Jednocześnie będziesz uczył się drugiego wybranego języka obcego. Jeśli wybierzesz język niemiecki od poziomu co najmniej B1, będziesz mgół kontynuwać naukę w wymiarze godzin i zgodnie z programem filologii germańskiej. W trakcie studiów czekają cię łącznie cztery egzaminy z praktycznej nauki języka szwedzkiego (dwa na I roku - w sesji zimowej i w sesji letniej - oraz w sesji letniej na zakończenie II i III roku nauki).

W trakcie studiów uzyskasz możliwość wyjazdu na stypendia do Szwecji, ufundowane przez Instytut Szwedzki albo inne szwedzkie organizacje. Studenci korzystają też coraz częściej z wyjazdów do Szwecji i Norwegii w ramach europejskiego programu wymiany stypendialnej ERASMUS - na uniwersytety w Lundzie, Växjö i Oslo oraz do Høgskolen i Sørøst-Norge (HSN). Po zaliczeniu wymaganych programem studiów kursów, napisaniu pracy licencjackiej i zdaniu egzaminu licencjackiego otrzymasz tytuł licencjata filologii szwedzkiej.