Rekrutacja na semestr zimowy i rok akademicki 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

(UJ) Filologia rumuńska, studia I stopnia, stacjonarne

Szczegóły
Kod UJ_WF_F_RUMUNSKA_S1
Jednostka organizacyjna Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Kierunek studiów Filologia rumuńska
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia pierwszego stopnia
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 1
Adres WWW https://studia.uj.edu.pl/kierunki/wfilg/filolo.rumu
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (15.04.2024 00:00 – 15.05.2024 23:59)

Studia I stopnia trwają 3 lata. Po ich ukończeniu, absolwent będzie posiadał biegłą znajomość języka rumuńskiego w mowie i piśmie na poziomie C1, szeroką wiedzę na temat języka, literatury, kultury i historii Rumunii, a także (w mniejszym stopniu) innych krajów romańskich. Studia na tym kierunku umożliwiają poznanie drugiego, dowolnego języka romańskiego na poziomie B2.

Studenci rumunistyki korzystają z szerokiej oferty  stypendialnej wyjazdów na rumuńskie uczelnie w ramach  programu Erasmus + oraz letnich szkół językowych. 

W trakcie studiów studenci realizują ciekawe projekty naukowe, które nie tylko przybliżają kulturę kraju, ale również doskonalą umiejętności przydatne w przyszłej pracy zawodowej. Inwestycja w naukę oryginalnego i mało znanego języka europejskiego jest strzałem w dziesiątkę na rynku pracy. Nasi studenci już w trakcie studiów otrzymują propozycje pracy w przedsiębiorstwach i firmach outsourcingowych, które obsługują rumuńskojęzycznych klientów.