Rekrutacja na semestr zimowy i rok akademicki 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

(AGH) Inżynieria i Zarządzanie Procesami Przemysłowymi, studia II stopnia, stacjonarne

Szczegóły
Kod AGH_IZPP_WILiGZ_IIST
Jednostka organizacyjna Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica
Kierunek studiów Inżynieria i Zarządzanie Procesami Przemysłowymi
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 3
Adres WWW https://wilgz.agh.edu.pl
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (15.04.2024 00:00 – 15.05.2024 23:59)

Kierunek studiów Inżynieria i Zarządzanie Procesami Przemysłowymi należy do obszaru kształcenia w zakresie nauk technicznych, w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka.
Student II stopnia studiów otrzymuje poszerzoną wiedzę inżynierską oraz – w zależności od wybranej specjalności - w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem przemysłowym, a w szczególności w zakresie nowoczesnych koncepcji organizacji i zarządzania, sterowania procesami i utrzymania ruchu, zarządzania kosztami, finansami i kapitałem, tworzenia i eksploatacji baz danych oraz pozyskiwania wiedzy z danych, transferu technologii i innowacyjności lub w zakresie racjonalnej gospodarki energią oraz surowcami naturalnymi i antropogenicznymi; zgodnej z zasadą rozwoju zrównoważonego. a także z zakresu nauk o zarządzaniu, oceny osiąganych wyników, zarządzania kosztami, finansami i kapitałem lub w zakresie szeroko pojętej inżynierii produkcji i jakości oraz z zakresu prawa i ochrony pracy, ergonomii w projektowaniu stanowisk roboczych, zagrożeń ze strony środowiska materialnego, wypadków i chorób zawodowych, metodyki oceny ryzyka zawodowego, systemów zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, prowadzenia akcji ratowniczych, jak również doskonalenia pedagogicznego, a także nauk o zarządzaniu, oceny osiąganych wyników, zarządzania kosztami, finansami i kapitałem lub w zakresie w zakresie finansów menadżerskich, narzędzi zarządczych, funkcji zarządzania wspomaganych przez odpowiednie systemy informatyczne, identyfikowania kierunków realizacji procesów budżetowania, kontroli i motywacji w przedsiębiorstwach przemysłowych lub w zakresie poszerzonej wiedzy inżynierskiej w zakresie tzw. szczupłego zarządzania procesami produkcyjnymi, przy zachowaniu jednak jak najwyższego poziomu jakości, rozumianego jako relacja pomiędzy potrzebami klienta a parametrami technicznymi i marketingowymi/sensorycznymi podawanymi w produkcie. Wymienione umiejętności i kompetencje powinna posiadać kadra inżynieryjno-techniczna zatrudniona w przemyśle. Absolwent jest również przygotowany do podjęcia studiów III stopnia (doktoranckich) lub studiów podyplomowych.