• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na semestr letni r.ak. 2023/2024

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

(UJ) Migracje międzynarodowe, studia I stopnia, stacjonarne

Szczegóły
Kod UJ_WSMP_MIGRACJE_MIEDZYNARODOWE_S1
Jednostka organizacyjna Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Kierunek studiów Migracje międzynarodowe
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia pierwszego stopnia
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 1
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (31.10.2023 09:00 – 30.11.2023 23:59)

Dla kogo?

Dla osób chcących zrozumieć współczesne mechanizmy społeczne w kontekście takich zjawisk, jak migracje, zróżnicowanie etniczne, relacje międzykulturowe czy fenomen uchodźstwa.

O czym?

Podczas trzyletnich studiów poznasz podstawowe mechanizmy i dynamikę procesów migracyjnych. Dowiesz się, jakie są główne strumienie współczesnych migracji i ruchów uchodźczych oraz jak wygląda sytuacja mniejszości i ich prawa. Zdobędziesz wiedzę na temat międzynarodowych i krajowych instytucji zajmujących się sprawami migrantów i migracji. Poznasz między innymi dzieje i współczesne aspekty zróżnicowania etnicznego świata, teorię procesów narodowotwórczych, historię ruchów uchodźczych oraz ich współczesny wymiar. Zajęcia prowadzone są tak, by dostarczyć narzędzi do prawidłowej analizy wielokulturowych społeczeństw i skupisk migrantów. Ucząc, łączymy wiedzę teoretyczną z podejściem praktycznym.

Co po studiach?

Absolwenci wchodzą na rynek pracy wyposażeni w gruntowną wiedzę na temat kulturowych, społecznych, politycznych i prawnych uwarunkowań współczesnych procesów migracyjnych, gotowi podjąć pracę w sektorze publicznym i pozarządowym obsługującym migrantów i zarządzającym migracjami, w ośrodkach społecznych, instytucjach kultury czy mediach. Doskonale odnajdą się również w międzynarodowym środowisku zawodowym, wymagającym kompetencji międzykulturowych i komunikacyjnych.