• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na semestr letni r.ak. 2022/2023

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

(UMCS) Finanse i rachunkowość studia stacjonarne drugiego stopnia

Szczegóły
Kod UMCS_WE_FR_2S
Jednostka organizacyjna Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Kierunek studiów Finanse i rachunkowość
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 2
Czas trwania 2 lata
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (02.11.2022 10:15 – 30.11.2022 23:59)

Programy studiów

https://www.umcs.pl/pl/programy-studiow,10742.htm

Lubisz zajmować się kwestiami finansowymi, jesteś osobą skrupulatną, a oprócz tego masz też dużą wyobraźnię, która pozwala Ci planować najbardziej śmiałe inwestycje i w pomysłowy sposób podchodzić do biznesu. Na tym kierunku zdobędziesz pogłębioną wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości, funkcjonowania instytucji finansowych i banków oraz nauczysz się analizować podstawowe zjawiska gospodarcze i sytuację ekonomiczno-finansową różnych jednostek gospodarczych. Poznasz też zasady etyki stosowane w branży finansowej. Zrozumiesz występowanie zjawiska ryzyka na rynku finansowym i globalnym oraz nauczysz się nim zarządzać. Studia wyposażą Cię także w umiejętność przeprowadzania analiz finansowych oraz fundamentalnych i wyciągania z nich właściwych wniosków. Przygotujesz się również do podejmowania decyzji o charakterze finansowym oraz prowadzenia działalności doradczej.
Studia na kierunku finanse i rachunkowość na UMCS otrzymały ocenę wyróżniającą Polskiej Akademii Akredytacyjnej, co gwarantuje Ci zdobycie najlepszego wykształcenia.