• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na semestr letni r.ak. 2023/2024

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

(UPJPII) teologia, studia jednolite magisterskie, stacjonarne

Szczegóły
Kod UPJPII_TEOLOGIA
Jednostka organizacyjna Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Kierunek studiów teologia
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia jednolite magisterskie
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 3
Adres WWW http://wt.upjp2.edu.pl/
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (31.10.2023 09:00 – 30.11.2023 23:59)

Studia na kierunku teologia dają możliwość zdobycia wiedzy teologiczno-filozoficznej oraz umożliwiają zgłębienie zagadnień z zakresu chrześcijańskiej formacji wychowawczej.

Ukazują związek życia z wiarą, uczą szacunku dla prawdy, poszanowania ludzkiej godności i kultury oraz pobudzają do ciągłego zgłębiania Objawienia Bożego zawartego w Piśmie Świętym i Tradycji.

Służą one również kształtowaniu umiejętności przekazywania prawd wiary i poszukiwania odpowiedzi na pytania wynikające ze współczesnych problemów, ludzkich uwarunkowań i kwestii podnoszonych przez współczesnego człowieka, który świadomie i odpowiedzialnie chce przeżywać swoją wiarę, stara się ją zrozumieć, bądź w ogóle jej poszukuje.

W ramach kierunku możliwa jest realizacja dwóch specjalności: teologia katechetyczno-pastoralna lub teologia systematyczna.


TEOLOGIA SYSTEMATYCZNA

Studia kierowane do osób 35 +. W programie tych studiów zostały uwzględnione przedmioty z teologii (bez ćwiczeń i praktyk katechetycznych) filozofii, historii Kościoła, historii sztuki oraz w wymiarze rozszerzonym z teologii fundamentalnej, dogmatycznej i biblistyki. Absolwenci nie posiadają przygotowania pedagogicznego oraz katechetycznego wymaganego od nauczycieli i katechetów.


TEOLOGIA KATECHETYCZNO-PASTORALNA

Studia dają możliwość zdobycia wiedzę z teologii biblijnej, teologii fundamentalnej, teologii dogmatycznej , teologii moralnej, teologii duchowości, teologii pastoralnej, katechetyki, liturgiki i prawa kanonicznego. Absolwenci posiadają przygotowanie pedagogiczne oraz katechetyczne wymagane od nauczycieli i katechetów.