Rekrutacja na semestr zimowy i rok akademicki 2024/2025

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

(UW) Chemia medyczna (Wydział Chemii), studia II stopnia, stacjonarne

Details
Code UW_S2-CHM
Organizational unit Uniwersytet Warszawski
Field of studies Chemia medyczna
Form of studies Full-time
Level of education Second cycle (Master)
Educational profile academic
Language(s) of instruction Polish
Admission limit 2
  Ask a question
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
  • Phase 1 (15.04.2024 00:00 – 15.05.2024 23:59)

 

Kierunek Chemia medyczna drugiego stopnia to trzysemestralne studia magisterskie zaplanowane są jako kontynuacja siedmiosemestralnych, inżynierskich studiów pierwszego stopnia Chemia medyczna.

 

W ramach kierunku student może wybrać jedną z dwóch odrębnych ścieżek. Pierwsza z nich – Od projektowania do wdrożenia leku – to ścieżka w której położony jest nacisk na zagadnienia związane z poszukiwaniem nowych leków, ich projektowaniem, syntezą, modyfikacją, analizą, ochroną patentową, badaniami klinicznymi i przygotowaniem do wdrożenia. Druga ścieżka – Nowe metody bioanalizy medycznej –dotyczy opracowywania nowych metod do badania mechanizmów procesów zachodzących w organizmach żywych na poziomie molekularnym, ich monitorowania oraz do zastosowania w szeroko rozumianej diagnostyce medycznej.

 

Z uwagi na interdyscyplinarność kierunku studiów zajęcia poza Wydziałem Chemii będą odbywały się na Wydziale Biologii, gdzie pracownicy dydaktyczni zapewniają najwyższą jakość kształcenia w zakresie biologicznych aspektów schorzeń oraz Wydziale Farmaceutycznym WUM – gwarantującym wysoką jakość badań i kształcenia kadry w zakresie farmacji, analityki medycznej, oceny technologii medycznych, a także w zakresie toksykologii z elementami kryminalistyki.