• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na semestr letni r.ak. 2023/2024

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

(AGH) Geoturystyka, studia II stopnia, stacjonarne

Szczegóły
Kod AGH_GTU_WGGIOS_IIST
Jednostka organizacyjna Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica
Kierunek studiów Geoturystyka
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 2
Adres WWW https://www.wggios.agh.edu.pl
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (31.10.2023 09:00 – 30.11.2023 23:59)

Studia II stopnia na kierunku Geoturystyka są kontynuacją studiów I stopnia. Uwzględniając te same współczesne potrzeby gospodarczo-społeczne, poszerza wiedzę i umiejętności absolwentów w zakresie profesjonalnego zarządzania geodziedzictwem.
W dynamicznie rozwijającym się przemyśle turystycznym, na bazie zaspokojenia potrzeb ruchu turystycznego, wyodrębniły się specjalizacje, które pokrywają nowe, dotąd słabo wykorzystywane obszary. Zmiany ewolucyjne w turystyce, która współcześnie znacznie większy nacisk kładzie na turystykę aktywną, poznawczą, kwalifikowaną, czy specjalistyczną niż na bierny wypoczynek, wygenerowały nowe, dotąd niezagospodarowane nisze. W związku z tym, że aktualnie istotna część turystyki koncentruje się na walorach naturalnych, dziedzictwie górniczym i poprzemysłowym, powstają nowe przestrzenie na rynku, których zagospodarowanie ma istotny wpływ na rozwój gospodarczo-ekonomiczny regionów. Zapotrzebowanie, wynikające z ukierunkowań trendów w turystyce, narzuca potrzebę obecności zupełnie nowych kadr w poszczególnych z jej sektorów. Kontynuacja kształcenia na kierunku Geoturystyka na studiach II stopnia prowadzi do przygotowania profesjonalnych kadr dla zarządzania geodziedzictwem. Proces ten dostarczy dla przemysłu turystycznego dobrej klasy wykwalifikowanych specjalistów.
Kształcenie na studiach II stopnia obejmuje rozszerzoną wiedzę z zagadnień dotyczących przedsiębiorczości, zrównoważonego rozwoju oraz metod ochrony, promocji, edukacji i zarządzania geodziedzictwem w turystyce. Program studiów w sposób zaawansowany przygotowuje absolwenta do kompleksowej aktywności podmiotowej w zakresach waloryzacji, zarządzania dziedzictwem przyrody nieożywionej w różnych obszarach działalności turystycznej oraz tworzenia produktu geoturystycznego. Przekazana wiedza i uzyskane umiejętności pozwalają absolwentom opracowywać dokumentacje i zarządzać geodziedzictwem w zgodzie z potrzebami społeczno-gospodarczymi regionów i kraju.