• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na semestr letni r.ak. 2022/2023

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

(UMCS) Jazz i muzyka estradowa studia stacjonarne pierwszego stopnia

Szczegóły
Kod UMCS_WA_JAZZ_LS
Jednostka organizacyjna Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Kierunek studiów jazz i muzyka estradowa
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia pierwszego stopnia
Profil studiów praktyczny
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 1
Czas trwania 3 lata
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (02.11.2022 10:15 – 30.11.2022 23:59)

PROGRAMY STUDIÓW

https://www.umcs.pl/pl/program-studiow-od-2021-2022-i-rok,22896.htm

Celem studiów na kierunku jazz i muzyka estradowa jest rozwijanie i doskonalenie umiejętności artystycznych w zakresie  muzyki rozrywkowej. Kierunek przygotowuje do wykonawstwa estradowego i podejmowania twórczych inicjatyw w tej dyscyplinie. Daje możliwość zdobycia kwalifikacji zawodowych na poziomie wyższym, pogłębienia wiedzy humanistycznej i ogólnomuzycznej oraz specjalizowania się w wykonawstwie wokalnym lub wykonawstwie instrumentalnym (gitara, gitara basowa, kontrabas, perkusja, saksofon, trąbka, skrzypce, puzon, fortepian). Program studiów obejmuje m.in. instrument lub śpiew, kształcenie słuchu, harmonię klasyczną i jazzową, historię muzyki, historię jazzu i pop music, propedeutykę instrumentacji i aranżacji, zespół instrumentalny lub wokalny.  Indywidualna forma prowadzenia zajęć takich przedmiotów jak fortepian, instrument i śpiew zapewnia optymalne doskonalenie umiejętności wykonawczych.
Absolwenci przygotowani są do prowadzenia działalności estradowej, pracy w instytucjach kultury i mediach. Ukończenie studiów daje uprawnienia do podjęcia studiów magisterskich drugiego stopnia.