Rekrutacja na semestr letni r.ak. 2024/2025

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

(UPJPII) teologia, studia jednolite magisterskie, stacjonarne

Details
Code UPJPII_TEOLOGIA
Organizational unit Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Field of studies teologia
Form of studies Full-time
Level of education Unitary (first+second cycle)
Educational profile academic
Language(s) of instruction Polish
Admission limit 3
WWW address http://wt.upjp2.edu.pl/
  Ask a question
Phase 1 (31.10.2024 08:00 – 30.11.2024 23:59)

Studia na kierunku teologia dają możliwość zdobycia wiedzy teologiczno-filozoficznej oraz umożliwiają zgłębienie zagadnień z zakresu chrześcijańskiej formacji wychowawczej.

Ukazują związek życia z wiarą, uczą szacunku dla prawdy, poszanowania ludzkiej godności i kultury oraz pobudzają do ciągłego zgłębiania Objawienia Bożego zawartego w Piśmie Świętym i Tradycji.

Służą one również kształtowaniu umiejętności przekazywania prawd wiary i poszukiwania odpowiedzi na pytania wynikające ze współczesnych problemów, ludzkich uwarunkowań i kwestii podnoszonych przez współczesnego człowieka, który świadomie i odpowiedzialnie chce przeżywać swoją wiarę, stara się ją zrozumieć, bądź w ogóle jej poszukuje.

W ramach kierunku możliwa jest realizacja dwóch specjalności: teologia katechetyczno-pastoralna lub teologia systematyczna.


TEOLOGIA SYSTEMATYCZNA

Studia kierowane do osób 35 +. W programie tych studiów zostały uwzględnione przedmioty z teologii (bez ćwiczeń i praktyk katechetycznych) filozofii, historii Kościoła, historii sztuki oraz w wymiarze rozszerzonym z teologii fundamentalnej, dogmatycznej i biblistyki. Absolwenci nie posiadają przygotowania pedagogicznego oraz katechetycznego wymaganego od nauczycieli i katechetów.


TEOLOGIA KATECHETYCZNO-PASTORALNA

Studia dają możliwość zdobycia wiedzę z teologii biblijnej, teologii fundamentalnej, teologii dogmatycznej , teologii moralnej, teologii duchowości, teologii pastoralnej, katechetyki, liturgiki i prawa kanonicznego. Absolwenci posiadają przygotowanie pedagogiczne oraz katechetyczne wymagane od nauczycieli i katechetów.