Rekrutacja na semestr letni r.ak. 2024/2025

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

(UO) Global Studies, studia II stopnia, stacjonarne

Details
Code UO_GLS_MGR_D2
Organizational unit Uniwersytet Opolski
Field of studies Global Studies
Form of studies Full-time
Level of education Second cycle (Master)
Language(s) of instruction English
Admission limit 5
  Ask a question
Phase 1 (31.10.2024 08:00 – 30.11.2024 23:59)

II rok - dostępnych 5 miejsc

 

Kierunek prowadzony w języku angielskim!

Globalizacja, problemy globalne, globalistyka, edukacja globalna. Wiele bliskoznacznych terminów, a jednak każdy z nich ma swoją własną specyfiką. Nasz kierunek Global Studies jest na swój sposób wyjątkowy, ponieważ łączy w sobie dużą dozę praktycznych doświadczeń zdobytych podczas wypraw badawczych w wielu rejonach światach naszych ekspertów z wiedzą akademicką.

 

Na naszym kierunku łączymy dwie sfery. Pierwsza – zaangażowanie społeczne, wskazujące na fakt, iż wiedza i świadomość pomagają w realny sposób minimalizować problemy globalne i zmieniać otaczającą nas rzeczywistość.   

Druga – podejście krytyczne, dzięki któremu nie skupiamy się tylko na liberalnym, homogenicznym i westernizacyjnym obliczu globalizacji. Global Studies to nie jest kolejny kierunek poświęcony tylko stosunkom międzynarodowym. Global Studies to studia dla pasjonatów, osób zainteresowanych głębszym poznawaniem świata, dla których globalizacja stanowi wyzwanie i jest postrzegana jako złożony, niejednoznaczny proces, niezbędny do zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości i wyzwań przyszłości. 

Kierunek Global Studies powstał jako efekt prac projektu Konsorcjum Europejskiego FORTHEM, zrzeszającego naukowców z 9 uniwersytetów.

 

Zobacz stronę Wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej >>>

 

Od roku akademickiego 2022/2023 ustala się następujące wysokości opłat za studia stacjonarne pierwszego stopnia lub studia drugiego stopnia prowadzone w języku angielskim  rocznie 6 800,00 zł (3 400,00 zł za każdy semestr)
Załącznik nr 3 do zarządzenia nr 35/2022 Rektora Uniwersytetu Opolskiego z dnia 30 marca 2022 r.

 

Czego uczy się na Global Studies 

Studenci Global Studies zgłębiają interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nauk politycznych, ekonomii, socjologii, kultury i nowych technologii. W trakcie studiów zdobędą wiedzę m.in. z zakresu globalnej ekonomii politycznej, stosunków międzynarodowych i dyplomacji publicznej. Bliżej przyjrzą się konkretnym regionom w kontekście globalnym m.in. Ameryce Łacińskiej oraz Zachodniej Europie, a także zapoznają się z zagadnieniami bezpieczeństwa międzynarodowego, współpracy europejskiej i globalnej etyki. W tym wszystkim studenci zyskają też umiejętności podejmowania współpracy w środowisku wielokulturowym oraz zdobędą wiedzę z zakresu analizy konstruowanych polityk zagranicznych i ich wpływie na globalny rozwój, ale też globalne nierówności. Co najważniejsze, podczas studiów magisterskie na kierunku Global Studies studenci poszerzą również swoją kompetencje w zakresie prowadzenia własnych prac badawczych.  

Wybrane przedmioty:

  • Global Political Economy 

  • International security 

  • Multicultural collaboration 

  • Public diplomacy 

  • European integration

 

W ramach studiów wykorzystamy materiały oraz doświadczenie badawcze i zawodowe naukowców, które pozwoliły stworzyć podręcznik do edukacji globalnej, uhonorowany nagrodą w dziedzinie jakości i dobrych praktyk Global Education Network Europe (http://globalstudies.humandoc.pl/). 

 

Dlaczego warto studiować ten kierunek?

dr Grzegorz Haber, koordynator kierunku Global Studies

 

 

Co można robić po studiach  

Uzyskując dyplom magisterski Global Studies zyskasz cenny kapitał na współczesnym rynku pracy: kwalifikacje zdobędziesz w języku angielskim; zyskasz praktyczne umiejętności analizy sytuacji międzynarodowej oraz będziesz mieć możliwość rozwoju osobistego w multikulturowym środowisku. 

Dlatego też Twoja przyszłość zawodowa może być związana z: 

  • biznesem międzynarodowym 

  • międzynarodowymi organizacjami rządowymi (instytucjami Unii Europejskiej, NATO, ONZ i wieloma innymi) 

  • organizacjami pozarządowymi działającymi w środowisku międzynarodowym 

  • administracją publiczną 

  • sektorem start-up’owym, próbującym swoich sił na międzynarodowym rynku. 

Zapotrzebowanie na analityków, badaczy, kierowników oraz specjalistów mających wiedzę i umiejętności z zakresu Global Studies na europejskim rynku pracy jest bardzo duże. Czekamy na Ciebie i chcemy Ci pomóc w drodze po sukces zawodowy!