Rekrutacja na semestr letni r.ak. 2024/2025

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

(UJK) edukacja w zakresie sztuki muzycznej

Details
Code UJK_S2-MUZ
Organizational unit Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Field of studies edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej
Form of studies Full-time
Level of education Second cycle (Master)
Language(s) of instruction Polish
Admission limit 3
  Ask a question
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
  • Phase 1 (31.10.2024 08:00 – 30.11.2024 23:59)

Absolwent kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej studiów drugiego stopnia posiada pogłębioną wiedzę, umiejętności, kompetencje społeczne artysty-muzyka, aktywnego twórcy i odtwórcy w zakresie sztuk muzycznych oraz uczestnika i organizatora kultury muzycznej. Potrafi realizować i upowszechniać kreacje artystyczne. Przygotowany jest do pełnienia społecznej funkcji artysty-muzyka, prowadzenia samodzielnej działalności twórczej, podjęcia pracy zawodowej w instytucjach kultury i sztuki, oraz ośrodkach upowszechniania kultury muzycznej.

Zajęcia podlegające wyborowi. Student wybiera:

1) jedną grupę przedmiotów w zakresie:

a) PRZYGOTOWANIA DO WYKONYWANIA ZAWODU NAUCZYCIELA lub

b) GRY NA FORTEPIANIE / ŚPIEWU oraz

2) jedną grupę przedmiotów w zakresie:

a) MUZYKI KOŚCIELNEJ lub

b) PROWADZENIA ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH lub

c) ŚPIEWU ESTRADOWEGO oraz

3) jedną grupę przedmiotów w zakresie:

a) REALIZACJI DŹWIĘKU lub

b) UMUZYKALNIENIA lub

c) MUZYKI POPULARNEJ.

Absolwent wybierający grupę przedmiotów w zakresie PRZYGOTOWANIA DO WYKONYWANIA ZAWODU NAUCZYCIELA zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne dające kwalifikacje – zgodnie ze standardami kształcenia nauczycielskiego – nauczyciela muzyki (z wyłączeniem historii muzyki) na wszystkich etapach edukacyjnych.

Kształcenie umożliwia studentom:

a) zdobycie wiedzy psychologicznej i pedagogicznej pozwalającej na rozumienie procesów rozwoju, nauczania i uczenia się oraz wychowania;

b) stworzenie odpowiednich warunków do zdobywania nowoczesnej wiedzy z zakresu dydaktyki muzyki, w tym metodyki muzyki w szkołach ponadpodstawowych oraz konfrontowania tej wiedzy w praktycznym działaniu;

c) stworzenie warunków do kształtowania u studentów umiejętności i kompetencji niezbędnych do realizacji dydaktycznych, artystycznych i wychowawczych zadań szkoły;

d) kształtowanie umiejętności uczenia się i doskonalenia własnego warsztatu artystycznego, teoretycznego i praktycznego z wykorzystaniem nowoczesnych środków i metod nauczania i przetwarzania informacji;

e) praktyczne przygotowanie studentów do realizacji zadań zawodowych (dydaktycznych, wychowawczych, etycznych), wynikających z roli nauczyciela.

Absolwent wybierający grupę przedmiotów w zakresie GRY NA FORTEPIANIE / ŚPIEWU zdobywa pogłębioną wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie wykonawstwa solowego i kameralnego oraz nauczania gry na fortepianie lub śpiewu w instytucjach oświatowo-kulturalnych (z wyłączeniem instytucji wymagających dodatkowych uprawnień, w tym szkół muzycznych) oraz w amatorskim ruchu muzycznym.

Absolwent wybierający grupę przedmiotów w zakresie MUZYKI KOŚCIELNEJ zdobywa wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie gry na organach, akompaniamentu organowego i śpiewu liturgicznego, prowadzenia chórów kościelnych oraz obsługi imprez muzycznych.

Absolwent wybierający grupę przedmiotów w zakresie PROWADZENIE ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH zdobywa pogłębioną wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie przygotowania do roli dyrygenta zespołów wokalnych, instrumentalnych i wokalno-instrumentalnych, działalności w instytucjach kultury i obsługi imprez muzycznych.

Absolwent wybierający grupę przedmiotów w zakresie ŚPIEWU ESTRADOWEGO zdobywa pogłębioną wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie interpretacji utworów w różnych stylach, prowadzenia zajęć wokalnych w placówkach oświatowo-kulturalnych i w amatorskim ruchu muzycznym, a także obsługi imprez muzycznych.

Absolwent wybierający grupę przedmiotów w zakresie REALIZACJI DŹWIĘKU zdobywa wiedzę i umiejętności praktyczne przygotowujące do nagłośnienia koncertów, cyfrowej obróbki i rejestracji dźwięku oraz tworzenia muzyki na użytek mediów (z wykorzystaniem urządzeń elektroakustycznych).

Absolwent wybierający grupę przedmiotów w zakresie UMUZYKALNIENIA zdobywa wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie animacji muzycznej i prowadzenia zajęć umuzykalniających (formy aktywności muzycznej w różnych grupach wiekowych, tworzenie i realizacja akompaniamentu, organizacja gier i zabaw, przygotowanie układów tanecznych).

Absolwent wybierający grupę przedmiotów w zakresie MUZYKI POPULARNEJ zdobywa wiedzę i umiejętności praktyczne umożliwiające tworzenie i aranżację piosenek pop (w tym z wykorzystaniem urządzeń elektroakustycznych).