Rekrutacja na semestr zimowy i rok akademicki 2024/2025

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

Materials engineering, specialty: Construction materials, full-time first-cycle studies

Details
Code WAT_InM-MK_I_ST
Organizational unit Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego
Form of studies Full-time
Level of education First cycle (Bachelor)
Educational profile academic
Admission limit 2
Duration 1,5
WWW address https://www.wtc.wat.edu.pl/
  Ask a question
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
  • Phase 1 (15.04.2024 00:00 – 15.05.2024 23:59)

Informacje ogólne

Szybki rozwój naszej cywilizacji jest możliwy dzięki tworzeniu nowoczesnych materiałów, które otaczają nas na co dzień.

Inżynieria materiałowa zajmuje się ich tworzeniem, obróbką i wykorzystaniem co napędza rozwój w niemalże każdej dziedzinie życia jak np. medycyna, informatyka czy kosmonautyka.

Studiowanie Inżynierii materiałowej w Wojskowej Akademii Technicznej zapewnia zgłębianie wiedzy i umiejętności dotyczących właściwości i technik otrzymywania materiałów metalicznych i niemetalicznych (ceramicznych), kompozytowych, biomateriałów, materiałów funkcjonalnych oraz nanomateriałów o ściśle zdefiniowanych właściwościach i zastosowaniach. A to wszystko odbywa się w przyjemnej naukowej atmosferze. To wymarzony kierunek dla wszystkich ludzi z dużą wyobraźnią, kreatywnością i pasją, by zgłębiać wiedzę i wykorzystać ją do tworzenia innowacyjnych materiałów wykorzystywanych do tworzenia nowoczesnych urządzeń. To kierunek dla ludzi, którzy chcą mieć szeroki wkład w rozwój nowoczesnego przemysłu.

Specjalność: Materiały konstrukcyjne

Jako student zdobędziesz unikatową wiedzę o materiałach metalicznych, kompozytowych, polimerowych oraz ceramicznych stosowanych we współczesnej technice ze szczególnym uwzględnieniem budowy nowoczesnych maszyn. Studenci są przygotowani do pracy w charakterze technologów oraz koordynatorów prac zespołowych związanych z doborem lub projektowaniem materiałów konstrukcyjnych, nadzorem przebiegu złożonych procesów technologicznych, a także konsultantów materiałowych przy projektowaniu złożonych maszyn i urządzeń.

Semestr: 5-6

Liczba miejsc: 2

Program studiów

https://www.wtc.wat.edu.pl/