Rekrutacja na semestr zimowy i rok akademicki 2024/2025

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

(USZ) Stosunki międzynarodowe, stacjonarne studia II stopnia

Details
Code USZ_S2-SM
Organizational unit Uniwersytet Szczeciński
Field of studies Stosunki międzynarodowe
Form of studies Full-time
Level of education Second cycle (Master)
Language(s) of instruction Polish
Admission limit 3
WWW address https://hum.usz.edu.pl
  Ask a question
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
  • Phase 1 (15.04.2024 00:00 – 15.05.2024 23:59)

Studiujący zapoznają się z podstawowymi elementami warsztatu naukowego z zakresu stosunków międzynarodowych. Taka wiedza pozwala na samodzielną analizę faktów z przeszłości i bieżących światowych wydarzeń, nie tylko politycznych.
W programie szczególną uwagę poświęcono zapoznawaniu się z podstawowymi pojęciami i rozumieniu zagadnień z obszarów: prawa, ekonomii, demografii i statystyki, nauce o państwie oraz historii stosunków międzynarodowych. Ponadto studenci poznają korzenie i współczesność polskiej polityki zagranicznej oraz kulturowe i cywilizacyjne korzenie współczesnej historii, dyplomacji oraz bieżących problemów Polski i świata.

 

Czas trwania studiów: 4 semestry

 

Przykładowe przedmioty:
Bezpieczeństwo międzynarodowe, międzynarodowa ochrona praw człowieka, globalizacja
i regionalizacja, neoinstytucjonalizm we współczesnym świecie, oral history w naukach
społecznych.

 

Kontynuacja nauki: absolwenci studiów II stopnia na kierunku Stosunki międzynarodowe, mogą kontynuować kształcenie na studiach III stopnia w zakresie dyscypliny naukowej historia oferowanych przez Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych oraz na innych studiach doktoranckich prowadzonych zarówno przez Wydział Humanistyczny, jak i inne wydziału Uniwersytetu Szczecińskiego i inne uczelnie. Absolwenci mogą również skorzystać z oferty studiów podyplomowych realizowanych w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych oraz innych prowadzonych w Uniwersytecie Szczecińskim i innych uczelniach.