Rekrutacja na semestr zimowy i rok akademicki 2024/2025

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

(UPJPII) historia, studia II stopnia, stacjonarne

Details
Code UPJPII_HISTORIA_2ST
Organizational unit Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Field of studies Historia
Form of studies Full-time
Level of education Second cycle (Master)
Educational profile academic
Language(s) of instruction Polish
Admission limit 3
WWW address http://ih.whidk.upjp2.edu.pl/
  Ask a question
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
  • Phase 1 (15.04.2024 00:00 – 15.05.2024 23:59)

Program studiów II stopnia studiów magisterskich umożliwia podjęcie nauki absolwentom studiów licencjackich wszystkich kierunków humanistycznych, nie tylko historii. Na tym etapie student ma możliwość wyboru szeregu wykładów uzupełniających wiedzę i kształtujących umiejętności, w tym m.in. warsztaty genealogiczne, warsztaty z publicystyki  historycznej oraz edytorstwa źródeł. Na tym etapie studiów prowadzone są zajęcia, dzięki którym absolwenci kierunku z łatwością wykorzystają zdobytą wiedzę historyczną w powiązaniu z Internetem i tzw. nowymi mediami, grami komputerowymi oraz filmem. Ponadto w trakcie studiów II stopnia studenci otrzymują specjalistyczne wykształcenie z wybranej epoki i zagadnienia pod okiem promotora na seminarium magisterskim.

Perspektywy zawodowe: Po osiągnięciu magisterium istnieje możliwość dalszego rozwoju naukowego w Szkole Doktorskiej. Znajdują zatrudnienie jednak nie tylko w szkołach, ale również w muzeach, instytucjach nauki i kultury. Są pożądani przez prywatne firmy i przedsiębiorców ze względu na kompetencje, kreatywność i umiejętność szybkiego dostosowania się do specyfiki danej pracy.