Rekrutacja na semestr zimowy i rok akademicki 2024/2025

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

(UMCS) Biologia studia stacjonarne drugiego stopnia

Details
Code UMCS_WBIB_B_2S
Organizational unit Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Field of studies Biologia
Form of studies Full-time
Level of education Second cycle (Master)
Educational profile academic
Language(s) of instruction Polish
Admission limit 4
Duration 2 lata
  Ask a question
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
  • Phase 1 (15.04.2024 00:00 – 15.05.2024 23:59)

BIOLOGIA STUDIA STACJONARNE DRUGIEGO STOPNIA

PLANY I PROGRAMY STUDIÓW

https://www.umcs.pl/pl/plany-studiow,18874.htm

Zastanawiasz się jakie odsłony biologii możesz poznać na UMCS?

Ssaki, płazy, gady, skorupiaki, ptaki, owady, bakterie, grzyby i rośliny… Interesuje Cię wszystko, co wydała Matka Natura. Chcesz dogłębnie zbadać świat przyrody, zaznajomić się ze wszystkimi jego mieszkańcami i zapoznać ze wszystkimi procesami, które w tym świecie zachodzą. Studia na kierunku biologia wyposażą Cię w odpowiednią wiedzę oraz odkryją przed Tobą tajemnice natury.

Na tym kierunku możesz wybrać jedną z trzech specjalności:
•biochemia
Specjalizacja dla tych, którzy dobrze czują się także w tematach chemicznych. Zdobędziesz tu specjalistyczną wiedzę z zakresu biokatalizy i jej praktycznego zastosowania. Udoskonalisz swoją znajomość biochemicznych technik laboratoryjnych: analitycznych i instrumentalnych. Dowiesz się, jak przeprowadzić proste procesy biotechnologiczne, poznasz aktualne kierunki badań biochemicznych oraz ich zastosowania. 
•biologia eksperymentalna
Specjalizacja dla tych, którzy lubią odkrywać i eksperymentować. Pogłębisz tu wiedzę biologiczną o strukturach subkomórkowych, komórkowych i tkankowych. Przyjrzysz się dokładniej etapom rozwoju zwierząt, człowieka i roślin oraz przyczynom ich chorób. Rozwiniesz specjalistyczne umiejętności laboratoryjne zarówno w zakresie przygotowania, jak i analizy badań z wykorzystaniem technik mikroskopowych i histologicznych. 
•mikrobiologia
W biologii najbardziej interesują Cię te najmniejsze rzeczy. Grzyby, bakterie, wirusy – dla innych raczej odstraszające, dla Ciebie jak najbardziej ciekawe. Zagłębisz się w biologię molekularną i poznasz nowe techniki laboratoryjne. Poszerzysz wiedzę mikrobiologiczną o wybrane grupy chorobotwórczych pierwotniaków i grzybów, ich strukturę i biologię, zwłaszcza w kontekście diagnostyki i terapii chorób, jakie wywołują. 
 
Ponadto możesz się zarekrutować również na kierunki związane z biologią:
1) Biologia medyczna (wybierana już przy rekrutacji)
2) Bioanalityka (wybierana już przy rekrutacji)