Rekrutacja na semestr zimowy i rok akademicki 2024/2025

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

(UMCS) Grafika studia jednolite magisterskie

Details
Code UMCS_WA_GR_MS
Organizational unit Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Field of studies grafika
Form of studies Full-time
Level of education Unitary (first+second cycle)
Educational profile academic
Language(s) of instruction Polish
Admission limit 1
Duration 5 lat
  Ask a question
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
  • Phase 1 (15.04.2024 00:00 – 15.05.2024 23:59)

Programy studiów

https://www.umcs.pl/pl/instytut-sztuk-pieknych,2573.htm

Stacjonarne, jednolite studia magisterskie na kierunku grafika trwają 5 lat (10 semestrów) i kończą się realizacją dyplomu artystycznego w zakresie dyscyplin graficznych oraz napisaniem pracy magisterskiej.
 
Absolwent jednolitych studiów 5-letnich na kierunku grafika posiada wiedzę i umiejętności w zakresie warsztatowych technik grafiki artystycznej, graficznych programów komputerowych, między innymi ADOBE Photoshop, Illustrator, InDesign oraz liternictwa i typografii, grafiki wydawniczej i projektowania grafiki dla internetu, projektowania UI/UX, grafiki 3D, a także multimediów i animacji komputerowej. Jego kwalifikacje obejmują przygotowanie zawodowe grafika komputerowego oraz doświadczenie pracy w wydawnictwie lub agencji reklamowej w trakcie praktyki zawodowej.
 
Absolwent posiada umiejętności w dziedzinie rysunku, malarstwa, rzeźby oraz fotografii. Zna zagadnienia historii i teorii sztuki, historii grafiki, filozofii i estetyki, teorii i historii kultury, marketingu i rynku sztuki. W swojej pracy wykorzystuje znajomość psychologii twórczości i psychologii reklamy. Jest przygotowany do projektowania i realizacji działań w obszarze animacji kultury i promocji sztuki.
 
Zaawansowane kształcenie kierunkowe obejmuje posługiwanie się warsztatowymi technikami grafiki artystycznej: linorytu, suchorytu, akwaforty, akwatinty, litografii, serigrafii; łączenie technik klasycznych z drukiem cyfrowym i technikami unikatowymi. W zakresie grafiki projektowej – zdobycie profesjonalnych umiejętności w zakresie projektowania plakatu, znaków graficznych, liternictwa, książki, ilustracji, grafiki wydawniczej, grafiki wystawienniczej, stron internetowych, materiałów reklamowych. Kształcenie w zakresie multimediów i grafiki cyfrowej obejmuje animację cyfrową i projekty artystyczne oparte na montażu obrazu i dźwięku.