Rekrutacja na semestr zimowy i rok akademicki 2024/2025

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

(UJ) Filologia rumuńska, studia I stopnia, stacjonarne

Details
Code UJ_WF_F_RUMUNSKA_S1
Organizational unit Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Field of studies Filologia rumuńska
Form of studies Full-time
Level of education First cycle (Bachelor)
Language(s) of instruction Polish
Admission limit 1
WWW address https://studia.uj.edu.pl/kierunki/wfilg/filolo.rumu
  Ask a question
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
  • Phase 1 (15.04.2024 00:00 – 15.05.2024 23:59)

Studia I stopnia trwają 3 lata. Po ich ukończeniu, absolwent będzie posiadał biegłą znajomość języka rumuńskiego w mowie i piśmie na poziomie C1, szeroką wiedzę na temat języka, literatury, kultury i historii Rumunii, a także (w mniejszym stopniu) innych krajów romańskich. Studia na tym kierunku umożliwiają poznanie drugiego, dowolnego języka romańskiego na poziomie B2.

Studenci rumunistyki korzystają z szerokiej oferty  stypendialnej wyjazdów na rumuńskie uczelnie w ramach  programu Erasmus + oraz letnich szkół językowych. 

W trakcie studiów studenci realizują ciekawe projekty naukowe, które nie tylko przybliżają kulturę kraju, ale również doskonalą umiejętności przydatne w przyszłej pracy zawodowej. Inwestycja w naukę oryginalnego i mało znanego języka europejskiego jest strzałem w dziesiątkę na rynku pracy. Nasi studenci już w trakcie studiów otrzymują propozycje pracy w przedsiębiorstwach i firmach outsourcingowych, które obsługują rumuńskojęzycznych klientów.