Rekrutacja na semestr zimowy i rok akademicki 2024/2025

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

(UJ) Filologia hiszpańska, studia I stopnia, stacjonarne

Details
Code UJ_WF_F_HISZPANSKA_S1
Organizational unit Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Field of studies Filologia hiszpańska
Form of studies Full-time
Level of education First cycle (Bachelor)
Language(s) of instruction Polish
Admission limit 1
WWW address https://studia.uj.edu.pl/kierunki/wfilg/filolo.hisz
  Ask a question
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
  • Phase 1 (15.04.2024 00:00 – 15.05.2024 23:59)

Studia pierwszego stopnia obejmują intensywną naukę języka hiszpańskiego (od podstaw do poziomu C1), naukę drugiego języka romańskiego (od podstaw do poziomu B1+) oraz zestaw przedmiotów literaturoznawczych, językoznawczych i kulturoznawczych, których celem jest wprowadzenie studentów w fascynujący świat kultur iberyjskich i iberoamerykańskich oraz rozwijanie ich zainteresowań humanistycznych. Program studiów obejmuje przedmioty kierunkowe oraz przedmioty do wyboru. 

Język hiszpański umacnia swoją pozycję drugiego po angielskim języka komunikacji międzynarodowej. Obecnie posługuje się nim ponad 500 milionów ludzi na całym świecie. Nauka hiszpańskiego stanowi więc bardzo dobrą inwestycję, która bez wątpienia zaowocuje w przyszłości. Studia trwają trzy lata i kończą się egzaminem dyplomowym w języku hiszpańskim, złożonym na podstawie pracy licencjackiej napisanej po hiszpańsku.
Od drugiego roku studiów licencjackich studenci mogą rozpocząć kształcenie pedagogiczne w ramach dodatkowych punktów ECTS (przedmioty ogólnopedagogiczne w Studium Pedagogicznym UJ) oraz, na III roku, opcji (dydaktyka przedmiotowa w Instytucie Filologii Romańskiej). 
Studenci mają możliwość wyjazdu w ramach programu Erasmus+ do uznanych ośrodków uniwersyteckich m.in. w Hiszpanii oraz mogą pogłębiać swoją wiedzę i zainteresowania  działając w kole naukowym iberystów. 

Od 30 lat w naszym zakładzie działa oficjalny lektorat języka katalońskiego Instytutu Ramona Llulla, dzięki któremu studenci mogą bezpłatnie zdawać oficjalne egzaminy z języka katalońskiego na wszystkich poziomach zaawansowania oraz uczestniczyć w kursach letnich w Barcelonie, Andorze i na Balearach, a także w rozmaitych warsztatach i projektach tłumaczeniowych.