Rekrutacja na semestr zimowy i rok akademicki 2024/2025

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

(UJ) Bioinformatyka, studia II stopnia, stacjonarne

Details
Code UJ_WBBiB_BIOINFORMATYKA_S2
Organizational unit Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Field of studies Bioinformatyka
Form of studies Full-time
Level of education Second cycle (Master)
Language(s) of instruction Polish
Admission limit 1
  Ask a question
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
  • Phase 1 (15.04.2024 00:00 – 15.05.2024 23:59)

Dwuletnie, stacjonarne studia magisterskie Bioinformatyka realizowane są na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii we współpracy z Wydziałem Matematyki i Informatyki UJ. Studia są prowadzone w języku polskim. Nauka na studiach jest bezpłatna dla osób z polskim obywatelstwem

Duża część proponowanych kursów to zajęcia praktyczne w postaci ćwiczeń laboratoryjnych, komputerowych lub konwersatoriów. Zajęcia prowadzone są w nowych, dobrze wyposażonych salach dydaktycznych oraz laboratoriach badawczych dysponujących zaawansowaną aparaturą

Specjalistyczne kursy obejmują zagadnienia z zakresu genomiki i proteomiki, biologii systemów i biologii syntetycznej, semiotyki informacji genetycznej, a także analizy danych w sekwencjonowaniu następnej generacji i są ukierunkowane są na rozwiązywanie problemów charakterystycznych dla współczesnej bioinformatyki.

Szeroka oferta kursów fakultatywnych sprawia, że studenci mogą swobodnie obierać swoją ścieżkę kształcenia uwzględniając już zdobytą wiedzę i umiejętności, swoje zainteresowania, jak i zmieniające się potrzeby runku pracy. Studenci mają także możliwość wyjazdów zagranicznych w ramach programów wymiany studenckiej. 

Studia kończą się pracą magisterską, której przygotowanie pozwala przyszłym absolwentom na wykorzystanie szerokiego wachlarza zaawansowanych metod bioinformatycznych.