Rekrutacja na semestr zimowy i rok akademicki 2024/2025

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

(UAM) Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych - Informatyka

Details
Code UAM_SD_INF
Organizational unit Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Area/discipline Computer and Information Sciences
Form of studies Full-time
Level of education Third cycle (Doctoral School)
Language(s) of instruction Polish
Admission limit 1
WWW address https://sci.amu.edu.pl/
  Ask a question
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
  • Phase 1 (15.04.2024 00:00 – 15.05.2024 23:59)

Opis Szkoły

Szkoła Doktorska nauk Ścislych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu proponuje kandydatom i kandydatkom kształcenie, w którym badania naukowe i nauka zgłębiane są zarówno w wymiarze międzynarodowym, jak i krajowym oraz regionalnym. Uczelnia stale aktualizuje i poszerza swoje programy badawcze i treści kształcenia, kładąc szczególny nacisk na ich interdyscyplinarny charakter.

Dyscyplina: Informatyka

Niewiele jest dyscyplin naukowych, które w ostatnich dziesięcioleciach rozwijały się tak dynamicznie i burzliwie jak informatyka. Stwarza to niezwykłe możliwości dla aktywnych i twórczych młodych ludzi do wpływania nie tylko na rozwój nauki ale i całego społeczeństwa. Informatyka bowiem w sposób znaczący odciska swoje piętno na rozwoju innych gałęzi wiedzy, a także na codziennym życiu każdego z nas.   Na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM prowadzi się badania naukowe w zakresie wielu podstawowych działów informatyki takich jak algorytmika, złożoność obliczeniowa, sztuczna inteligencja, lingwistyka informatyczna, przetwarzanie informacji nieprecyzyjnej, przetwarzanie języka naturalnego, przetwarzanie i bezpieczeństwo danych. Nasz Wydział to dobre miejsce do podjęcia studiów doktoranckich i do rozpoczęcia kariery naukowej z informatyki. Wydział był jedną z pierwszych jednostek uniwersyteckich prowadzących badania w dziedzinie informatyki w Polsce i od lat posiada prawa do doktoryzowania i habilitowania w tym zakresie. Zatrudnionych jest tutaj wielu znanych i cenionych specjalistów, którzy profesjonalnie wprowadzą każdego doktoranta w świat nowoczesnych badań z zakresie informatyki.