• log in
  • create an account

Rekrutacja na semestr letni r.ak. 2023/2024

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

(UJ) Filologia włoska, studia I stopnia, stacjonarne

Details
Code UJ_WF_F_WLOSKA_S1
Organizational unit Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Field of studies Filologia włoska
Form of studies Full-time
Level of education First cycle (Bachelor)
Language(s) of instruction Polish
Admission limit 1
  Ask a question
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
  • Phase 1 (31.10.2023 09:00 – 30.11.2023 23:59)

Studia pierwszego stopnia trwają 3 lata i obejmują intensywną naukę języka włoskiego (od podstaw do poziomu C1), naukę drugiego języka romańskiego oraz zestaw przedmiotów literaturoznawczych, językoznawczych i kulturoznawczych, których celem jest wprowadzenie studentów w fascynujący świat kultury Italii oraz rozwijanie ich zainteresowań humanistycznych.

Od drugiego roku studiów studenci mogą rozpocząć kształcenie pedagogiczne w ramach opcji (dydaktyka przedmiotowa w Instytucie Filologii Romańskiej) oraz dodatkowych punktów ECTS (przedmioty ogólnopedagogiczne w Studium Pedagogicznym UJ).

Studia przygotowują do kontynuacji nauki na filologii włoskiej II stopnia lub do podjęcia innych studiów II stopnia, na których wymagany jest dyplom licencjata filologii lub dobra znajomość języka. Wielu absolwentów już po studiach I stopnia znajduje zatrudnienie na stanowiskach wymagających biegłej znajomości języków romańskich.