• log in
  • create an account

Rekrutacja na semestr letni r.ak. 2023/2024

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

(UJ) Filologia szwedzka, studia II stopnia, stacjonarne

Details
Code UJ_WF_F_SZWEDZKA_S2
Organizational unit Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Field of studies filologia szwedzka
Form of studies Full-time
Level of education Second cycle (Master)
Language(s) of instruction Polish
Admission limit 1
  Ask a question
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
  • Phase 1 (31.10.2023 09:00 – 30.11.2023 23:59)

Studia stacjonarne II stopnia filologii szwedzkiej będziesz mógł podjąć, kiedy będziesz miał już w kieszeni dyplom LICENCJATA zdobyty na jednym z kierunków zaliczających się do obszaru nauk humanistycznych.  Musisz jednak znać język szwedzki – ponieważ większość zajęć i egzaminów prowadzona jest po szwedzku. Jeśli nie jesteś absolwentem filologii szwedzkiej, musisz udokumentować znajomość języka szwedzkiego na poziomie C1.

Podczas studiów opanujesz świetnie język szwedzki w mowie i piśmie (poziom C2 opanowania języka), poszerzysz swą wiedzę o języku, literaturze, kulturze i realiach Szwecji oraz innych krajach skandynawskich. Będziesz uczestniczył w licznych zajęciach (prowadzonych głównie w języku szwedzkim) z dziedziny językoznawstwa, literaturoznawstwa lub przekładoznawstwa, zależnie od wybranej przez Ciebie specjalizacji. Poznasz warsztat pracy naukowej i nauczysz się z niego korzystać, pisząc pracę magisterską.

Jednocześnie będziesz dalej uczył się wybranego języka obcego oraz miał możliwość nauczenia się kolejnego: duńskiego, norweskiego lub niderlandzkiego.

Będziesz miał też wiele okazji, aby wyjechać na stypendium do Szwecji, ufundowane przez Instytut Szwedzki lub inne szwedzkie organizacje. Możesz ubiegać się o stypendium w ramach programu ERASMUS - np. o wyjazd do Szwecji i Norwegii na uniwersytety w Lundzie, Växjö i Oslo, a także do Høgskolen Sørøst-Norge (HSN) - oraz innych programów stypendialnych oferowanych przez Uniwersytet Jagielloński.