• log in
  • create an account

Rekrutacja na semestr zimowy i rok akademicki 2023/2024

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

(UJ) Latynoamerykanistyka, studia I stopnia, stacjonarne

Details
Code UJ_WSMP_LATYNOAMERYKANISTYKA_S1
Organizational unit Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Field of studies Latynoamerykanistyka
Form of studies Full-time
Level of education First cycle (Bachelor)
Language(s) of instruction Polish
Admission limit 1
  Ask a question
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
  • Phase 1 (15.04.2023 13:35 – 15.05.2023 23:59)

Dla kogo?

Dla osób zaciekawionych Ameryką Łacińską, pragnących poznać szerokie spektrum zjawisk i procesów społecznych, politycznych i kulturowych tego regionu, a jednocześnie intensywnie uczyć się języka hiszpańskiego.

O czym?

Podczas trzyletnich studiów zapoznasz się z historią regionu Ameryki Łacińskiej od czasów prekolumbijskich po współczesność. Zdobędziesz wiedzę na temat specyfiki rozwoju dzisiejszych społeczeństw latynoamerykańskich i najważniejszych zjawisk politycznych, społecznych i kulturowych. Będziesz miał możliwość rozwijania kompetencji językowych w ramach lektoratów oraz przedmiotów obcojęzycznych.

Co po studiach?

Absolwenci latynoamerykanistki wchodzą na rynek pracy wyposażeni w wiedzę i umiejętności pozwalające zrozumieć zjawiska kulturowe, społeczne oraz polityczne w krajach latynoamerykańskich. Studia rozwijają kompetencje, które mogą być wykorzystane w życiu publicznym i zawodowym, szczególnie w pracy dziennikarzy, reporterów, dyplomatów lub pracowników organizacji pozarządowych i instytucji kulturalnych.