• log in
  • create an account

Rekrutacja na semestr letni r.ak. 2022/2023

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

(UMCS) Romanistyka studia stacjonarne drugiego stopnia

Details
Code UMCS_WL_RO_2S
Organizational unit Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Field of studies Romanistyka
Form of studies Full-time
Level of education Second cycle (Master)
Educational profile academic
Language(s) of instruction French, Polish
Admission limit 2
Duration 2 lata
  Ask a question
There is currently no active phase.

Past phases in this registration:
  • Phase 1 (02.11.2022 10:15 – 30.11.2022 23:59)

Chcesz biegle władać językiem francuskim oraz pogłębić znajomość drugiego języka romańskiego (włoskiego, hiszpańskiego lub portugalskiego) aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Studia II stopnia na kierunku romanistyka umożliwią Ci dalsze kształcenie w zakresie języka francuskiego i jego specjalistycznych odmian oraz rozwijanie praktycznej umiejętności komunikacji w różnych sytuacjach, zwłaszcza zawodowych.

Wybierając specjalność tłumaczeniową, będziesz mógł poszerzyć i uporządkować wiedzę z zakresu teorii i praktyki przekładu różnych rodzajów tekstów (ekonomicznych, administracyjno-prawnych, technicznych, literackich) oraz z zakresu tłumaczeń ustnych (a vista, konsekutywnych i symultanicznych). Na specjalności nauczycielskiej zdobędziesz wiedzę z zakresu psychologii, pedagogiki oraz dydaktyki języka francuskiego w odniesieniu do podstawy programowej dla III i IV etapu edukacyjnego, nabywając uprawnienia do pracy w zawodzie nauczyciela. Niezależnie od wybranej specjalności, będziesz mógł kontynuować naukę drugiego języka romańskiego oraz zdecydować, jakie zagadnienia chciałbyś poznawać w ramach przedmiotów do wyboru.